Petőfi u. óvoda

Cím: 6430 Bácsalmás, Petőfi utca 29.
Telefon: 06-79/342-039

Óvodánk épülete a 90-es években lett utoljára felújítva, ezért több szempontból korszerűsítésre szorul. Udvara igen tágas, védett kiépítésű. Óvodánk 3 vegyes csoporttal működik. A szülők igényei szerint egy csoportban német és egy csoportban horvát nemzetiségi nevelés folyik. A szülőkkel nagyon jó a kapcsolatunk, sok közös programot szervezünk, mint például: Ovi olimpia, Ödön napi vásár, közös szalonnasütés, közös pet palack gyűjtés.

petofi

Bácsszőlős

Cím: 6425 Bácsszőlős, Ifjúság utca 11.

Óvodánk Bácsszőlős település határában egy csendes nyugodt környezetben található. Az óvoda épületét 2009-ben újították fel. Tágas csoportszobában várjuk a gyerekeket és külön tornaszoba is rendelkezésünkre áll. A nagy játszó udvar a gyerekek mozgásigényét teljesen kielégíti. Egy csoporttal működik az intézmény, fejlődésüket szakképzett óvodapedagógusok biztosítják. Az egyéni fejlesztésre, logopédiai foglalkozásra külön fejlesztőszoba áll rendelkezésre, ezen feladatokat utazó fejlesztő pedagógus és logopédus végzi heti szinten.

bacsszolos

Központi óvoda

Cím: 6430 Bácsalmás, Petőfi utca 60/a
Telefon: 06-79/341-397

Óvodánk a város közepén helyezkedik el, három csoporttal működik. Csoportszobáihoz külön mosdó és külön öltöző áll rendelkezésre. Legnagyobb értéke a tornaszoba. Gyógypedagógusunk egy külön fejlesztőszobában itt végzi munkáját. Mindegyik csoportban német nemzetiségi nevelés folyik. Horvát hagyományőrzés a nagycsoportokban történik a horvát kisebbségi önkormányzat kérésére.

kozponti

Mátételke

Cím: 6452 Mátételke, Kossuth utca 3.

Óvodánk a település központjában helyezkedik el, lakásból átalakított épület, melyben egy csoportszoba, hálószoba, tornaszoba valamint a kiszolgáló helyiségek találhatók. Az épület tágas, zöld övezet veszi körül, az udvaron komplex fajáték elégíti ki a gyermekek mozgásigényét.

matetelki

Kossuth u. óvoda

Cím: 6430 Bácsalmás, Kossuth utca 120.
Telefon: 06-79/342-420

Óvodánk három csoportszobával és egy mosdóval rendelkezik. Az óvoda udvara kicsi, de szépen kialakított. Telephelyünkön 5 óvodapedagógus, 1 pedagógiai asszisztens és három dajka néni dolgozik. Épületünk adottságai miatt óvodánk családias, hisz itt mindhárom csoport gyermekei közvetlen kapcsolatban vannak egymással. A horvát nemzetiségi nevelés egy csoportban, hagyományőrzésként működik. Két csoportban pedig német nemzetiségi nevelés folyik. Épületünk ad helyet hetente egy alkalommal a Kreatív-ovi foglalkozásainak, ahová mindhárom óvodánkból várjuk a gyermekeket.

"Csináljon bármit, ami nyitogatja szemét és eszét, szaporítja tapasztalatait. Ő azt hiszi, csak játszik. De mi már tudjuk, mire megy a játék. Arra, hogy e világban otthonosan mozgó, eleven eszű és tevékeny ember váljék belőle."

kossuth

Csikéria

Cím: 6424 Csikéria, Kossuth utca 140.

Óvodánk egy régi épületből folyamatosan került átalakításra, 2009-ben pályázati keretből ismételten felújították. Nagy esztétikus udvara kitűnő lehetőséget nyújt a gyermekek mozgáskultúrájának fejlesztésére. Egy csoport részére két csoportszoba áll rendelkezésre, az egyikben étkezés és pihenés, a másikban játék, foglalkozások és egyéb tevékenységek folynak. Az óvodában Horvát hagyományőrzés  is van. Az épületben két óvodapedagógus és egy dajka dolgozik. Az étkezés saját konyháról történik.

csikeriai